Zajęcia artystyczne

Rytmika - zajęcia te uwrażliwiają dzieci na piękno muzyki, poczucie jej tempa i rytmu w mowie, śpiewie, ruchu i grze na instrumentach perkusyjnych. W trakcie interpretacji ruchowych wykorzystywane są rekwizyty takie jak tiulowe chusty, wstążki, chusteczki, klocki. Zajęcia te odbywają się z udziałem melodii, piosenek i wierszy dla dzieci, a także utworów muzyki klasycznej.

Zajęcia teatralne - pozwalają na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości, jest również okazją do wspaniałej zabawy. Dzieci wyrażają wartości artystyczne poprzez poezję i prozę, śpiew, taniec oraz pantomimę. Zajęcia te doskonalą koncentrację uwagi, pamięć oraz kulturę mówienia i zachowania się. Dzieci poznają podstawowe pojęcia z terminologii teatralnej takie jak scena, kurtyna, widownia, aktor, reżyser, rekwizyty, kostiumy, dekoracje sceniczne.

Kraina Marzeń

Nasze przedszkole istnieje w Grudziądzu od 2011 roku. Mamy bogate doświadczenie i doskonale znamy potrzeby naszych najmłodszych.

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje z Krainy Marzeń.